Appok, amik segíthetnek a tanulásban

 A mai világban már-már elképzelhetetlen az okostelefontól mentes mindennapok megléte. Ez a tény pedig nincsen másképpen az egyetemisták esetében sem, akiknek bizony akadhatnak olyan applikációk a telefonjukon, amelyek nélkülözhetetlenek, és az átlagember számára talán nem is ismerősek. Ha esetleg Neked is gondot okoz a tanulás, és szeretnél tuti tippeket kapni, hogy milyen alkalmazások lehetnek segítségedre, akkor tarts velünk!

Természetesen ezeket az appokat különböző kategóriákra oszthatjuk: akadnak olyanok, amelyek a nyelvtanulásban segíthetnek, és vannak olyanok, amik az időbeosztást segítik elő. Ebben a cikkben olyan alkalmazásokat gyűjtöttünk össze, amelyek általánosságban nyújthatnak segítséget a tanulásban.

Meglepő lehet, de sokan papírra jegyzetelnek az egyetemi órákon, aminek megvannak a maga előnyei – például: írás közben sokkal jobban megmaradnak bizonyos információk. Manapság már hasznosabbnál hasznosabb applikációk állnak rendelkezésünkre, amelyek nagyszerű kiegészítései lehetnek az órai jegyzetelésnek!

OneNote, Evernote

Ezen alkalmazások segítségével rendkívül hatékonyan lehet rendszerezni az annotációkat, illetőleg kényelmesebb és gyorsabb jegyzetelési módszer, mint a kézírás. Természetesen előfordul olyan élethelyzet, hogy egyik nap már az sokadik órán kell megjelenni, és nincs már energiája az embernek jegyzetet készíteni, ebben az esetben érdemes bekapcsolni a hangfelvétel funkciót, hogy később, nyugodtabb körülmények között tudd elemezni a hallottakat. Ezek az applikációk lehetővé teszik azt, hogy egyéb szemléltetőanyagokkal túrbózd fel a jegyzeteid, legyen szó ábrákról, linkekről vagy egyéb fájlokról!

Goodnotes, Liquid Text

A Gootnotes segítségével követhető, kézzel írott jegyzeteket készíthetsz! Ennek segítségével tulajdonképpen digitális füzetté alakíthatod a meglévő okoseszközödet. A program rendelkezik kézírás-felismerővel és az OCR technológiának köszönhetően könnyedén keresgélhetsz a digitális jegyzeteid között. Az elkészült írásokat mappákba rendszerezheted, és néhány kattintással biztonsági mentéseket készíthetsz róluk, így a jegyzeteid mindig biztonságban lesznek.

A Liquid Text az egyik legmegfelelőbb alkalmazás dokumentumok olvasásához és jegyzeteléséhez, legyen szó Word, PDF vagy PowerPoint-dokumentumokról. Voltaképpen ez egy dokumentumtervező és -szerkesztő alkalmazás, amely az egyetemistáknak azért lehet rendkívül fontos, mert komplexebb, mint konkurenciái, de mégis nagyon könnyen kezelhető. A Liquid Text rögzíti olvasmányaidat, jegyzeteidet, kiemeléseidet, megjegyzéseidet és megfigyeléseidet is.

Miro, Trello

Mindannyian tudjuk, hogy az egyetemi projektfeladatok jelentős részét képezik a felsőfokú tanulmányoknak. A csapatmunka minden egyetemistának áldás és átok is tud lenni egyszerre. Leginkább a fentebb említett két alkalmazást ajánlanánk, amelyek segítenek a közös munkában! A Trello, annak ellenére, hogy nem kisebb létszámú csoportokra van tervezve, nagyszerűen alkalmazható ezekben a feladatokban is. A Miro lényegében egy digitális tábla, amely lehetőséget biztosít a hatékonyabb ötletelésre a kezdeti szakaszban.

DeepL és Grammarly

Ha egyetemistaként nem mindig jutnak eszedbe elsőre az idegen szavak, vagy esetleg gondjaid adódnak a komplexebb mondatok fordításával, akkor a DeepL lesz a legjobb barátod! Az intelligens fordító gyorsan tanul, és olyan angolsággal fogalmazza meg a hatszorosan összetett magyar mondatokat is, hogy a tanárod nem fog hinni a szemének. Ezt az alkalmazást főként a beadandók írásához ajánljuk, de bárhol felhasználható, ha szöveget kell fordítani. Több nyelven is működik oda-vissza, tulajdonképpen egy továbbfejlesztett Google Fordító. Hasonló a Grammarly, ami szintén egy elismert és nagyon precíz fordítóalkalmazás. Ezt az appot használják arra is, hogy a nyelvtani hibákat kijavítsák (például a szakdolgozatnál). Mégsem ezért emelkedik ki a Grammarly, hanem azért, mert ezt használják hallgatók és tanárok egyaránt plágiumészlelési segédeszköznek.

Sci-hub, Mybib, Unipie

Tudományos cikkeket, kutatásokat és szakirodalmakat elsősorban a Google Tudóson érdemes keresgélni, ellenben előfordulhat, hogy egy-egy tartalom nem mindig ingyenesen elérhető. A Sci-hub rendelkezésedre áll abban, hogy a legtöbb cikket teljesen díjmentesen elérhetővé tegye számodra a keresőbe bemásolt URL vagy DOI alapján. Általában fel szokott merülni még mindig az a kérdés az egyetemeken, hogy hogyan kell hivatkozni. Ebben a kérdéskörben segíthet a Mybib alkalmazás, mégpedig úgy, hogy a felhasznált irodalmakat rendszerezi és tárolja. Egyébként ez egy Google Chrome kiegészítő program, ami a legtöbb online elérhető forrást egy kattintással megfelelően lehivatkozza. 

A szakirodalmi források keresésében tud még neked segíteni a Unipie is, amire mindenképpen nézz rá, ha nem vagy egy könyvtárba járós típus! Egyfajta digitális könyvtárként funkcionál, illetve saját jegyzeteid megosztásával akár pénzt is kereshetsz az applikáción keresztül.

Írta: Kis Zoltán
Forrás: www.hallgatomagazin.hu
Képforrás: www.pexels.com

 


További híreink
Színházi ajánló – ezeket az előadásokat ne hagyd ki az évadban!
március 26.
4 perces olvasmány

Március 27-én ünnepeljük a Színházi Világnapot.
Vészesen közeleg a Halloween, és nem tudod, minek öltözz? Ijesztő legyél, vicces vagy aranyos?
október 19.
2 perces olvasmány

Összegyűjtöttünk nektek kategorizálva pár otthon is kivitelezhető ötletet, hogy ne kelljen azon stresszezni, vajon időben kiszállítja-e a futárszolgálat.
Mobil Depó
Értesülj az elsők között az új munkákról, kövesd a
Mobil-Depót a Facebookon is!